اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 50781 تعداد بازدید: ۲۱۱

در نشست سیاسی مدرسه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها اردکان مطرح شد

جنگ فردا، جنگ نفت نیست بلکه هسته ای است

سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۷:۵۵
به همت بسیج پایگاه حضرت زینب (س) مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) اردکان، نشست سیاسی با حضور «آقای محمدجوادفاضلی»، کارشناس سیاسی با موضوع« جریانات سیاسی در جامعه » در جمع طلاب و اساتید برگزار شد .

آقای فاضلی در ابتدا بیان کرد: بعد از انتخاب امام خامنه ایی (مدظله العالی) به عنوان رهبرجامعه ،آیت الله رفسنجانی به عنوان ریئس جمهوروقتبا شعارسازندگی شروع به کار کرد  و در مجموع اقدامات دولت در بازسازی کشور و ایجاد زیر ساخت‌های اقتصادی و فرهنگی کشور که در قالب برنامه اول و دوم در دوران ریاست جمهوری آقای‌ هاشمی رفسنجانی انجام شد، پیامدهای مثبت و منفی مختلفی را در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور بر جای گذارد و تحول کیفی را در کشور به وجود آورد که زمینه ساز تحولات مهمی گردید.

وی اظهارکرد :  در دوره اصلاحات شعارهای توسعه سیاسی، جامعه مدنی، آزادی سرلوحه کار دولت قرار گرفت و با فضای باز سیاسی و فرهنگی ایجاد شده، شاهد رشد گسترده نشریات، مطبوعات و مجلات در این دوره بودیم که هرچند می توانست نقطه مثبتی محسوب شود، اما متأسفانه به دلیل حاکمیت نگاه سکولاریستی و تسامح و تساهل فرهنگی این مسئله موجب رفتارهای ساختار شکنانه مطبوعات در تهاجم به ارزش‌ها و مبانی اسلامی و انقلابی گردید، به گونه‌ای که تقریباً هیچ حریمی از ارزش‌ها از آسیب تهاجمات و شبهات آنان در امان نماند.

کارشناس سیاسی  بیان کرد : با به روی کارآمدن دولت احمدی نژاد با احیای شعارهای اصیل انقلاب و گفتمان امام و انقلاب و توجه و تأکید بر اصول و ارزش های ناب اسلام و تلاش برای تحقق آن، موجب شد تا این دوره به عنوان دوره اصول گرایی نمود پیدا کند. مطرح شدن شعار اصلاحات در دوران حاکمیت جریان اصلاحات و تکیه بر اصلاحات بدون تبیین معیارهای آن، نیز در شکل گیری و انسجام جریان راست در قالب جریان اصول گرا با تأکید بر ارزش ها و اصول تأثیرگذار بود.

 

وی  در ادامه تصریح کرد:  با به کارآمدن دولت روحانی اصلاح طلبان باایشان همراه می شوند وبا جریان لیبرال دردولت نفوذ پیدا می کنند. ومذاکره هسته ای ومذاکره با آمریکاه جهت رفع مشکلات اقتصادی وبستن برجام از برنامه های است که  در این دولت درحال جریان می باشد .
آقای فاضلی درپایان اظهارکرد : جنگ فردا، جنگ نفت نیست بلکه هسته ای است ؛  وظیفه ما طلاب بصیرت افزایی وروشنگری همراه بامنطق ومتانت می باشد.