اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 50645 تعداد بازدید: ۲۰۸

درمدرسه علمیه حضرت زینب سلام الله علیها یزد بررسی شد

اولین وظیفه طلاب شناخت امام زمان خود است .

یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۶:۰۶
معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب (س) یزد، جلسه کارگاهی با حضور رئیس دفتر بنیاد امامت وطلاب مدرسه با موضوع «ضرورت شناخت امام» ، برگزار کرد.

در این نشست «حجت الاسلام حسینی»، ضرورت بحث امامت در برابر تهاجمات فرهنگی ودر مقابله با فرقه های انحرافی رابیان کرد.

وی با بیان روایتی از امام صادق (ع) که فرمودند: «مؤمن کسی است که دو کار را انجام دهد: 1.دینش را از ما بگیرد. 2.معرفت به ما داشته باشد»، به ضرورت شناخت امامت پرداخت و افزود: افرادی در طول تاریخ بودند که دینشان را از اهل بیت گرفته بودند ولی معرفت به امام زمان خود نداشتند، نمونه بارز آن هم در زمان امام حسین(ع)،«توابین » بودند، که اگر شفاعت اهل بیت نصیب آنها نشود، جایگاهشان جهنم خواهد بود.

رئیس دفتر بنیاد امامت از نتایج معرفت، محبت را عنوان کرد و بیان کرد:  ما به چه اندازه امام زمانِ خود را دوست داریم واطاعتش می کنیم و چه مواقعی او را صدا می زنیم و چقدر غم و غصه یِ او را در دل داریم؟آیا هیچگاه فکر کرده ایم که بزرگترین غصه و غم عالم این است که امام زمانمان در کنارمان نیست ؟اینها همه نتیجه عدم معرفت به امام است.

حجت الاسلام حسینی در پایان گفت: ما به عنوان طلبه، اولین وظیفه مان این است که فرمانده خود را بشناسیم، چون وظیفه یک سرباز شناخت فرمانده اش می باشد.پس، بحث امامت در حوزه واجب است و هر طلبه باید زمانی از وقت خود را برای یادگیری این امر اختصاص دهد.