اعلانات
آلبوم تصاویر
دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق تصاویر نما و مدرسه سطح 2 میبد همایش طلیعه حضور 1394
اخبار
کد مطلب: 50640 تعداد بازدید: ۱۲۹

در مدرسه علمیه الزهراسلام الله علیها بافق عنوان شد

مردگان هم نیاز به دیدار دارند

یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۸:۳۹
به مناسبت اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) نشست اخلاق با حضور «حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی»، استاد حوزه در جمع طلاب و اساتید در مدرسه علمیه الزهرا(س) بافق، برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام سلیمانیt ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان از جمله آداب اخلاقی برای طلاب را صله رحم معرفی کرد و افزود: دیدار اثرات فراوانی به دنبال دارد از جمله اینکه دیدار قلب ها را به هم نزدیک می کند و بسیاری از کدورت ها بواسطه صله رحم از بین می رود.

استاد حوزه علمیه بیان کرد: دیدار محدود به زندگان نیست و چه بسیار هستند مردگانی که انتظار دیدار اقوام خود را دارند فلذا دیدار مردگان هم برای شخص زنده مؤثر است و هم برای مرده اثرات خیر به دنبال دارد.

وی با بیان روایتی از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) اظهار کرد: در زمان پیامبران گذشته نزول بلا و عذاب ها به صورت قحطی، خشکسالی و ... بوده در حالیکه پیامبر اسلام فرمودند: بر امت من اگر گناه کنند آن عذاب های دردناک نیست برای امت من عذاب به این صورت است که برکت از زندگی آنها می رود، گرانی رواج پیدا می کند، عمرها کوتاه می شود، برکت از زندگی ها می رود، درختان خوب میوه نمی دهند، نهرها کم آب می شوند، ظالمان بر انسان غلبه پیدا می کنند.

حجت الاسلام سلیمانی، در پایان ضمن بیان خاطره ای از آیت الله بهجت(ره) طلاب را به تزکیه نفس از طریق مداومت بر دائم الوضو بودن و نماز شب سفارش نموده و از آنها خواستند سعی کنند در زندگی مرتکب گناه نشوند.