اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 50639 تعداد بازدید: ۱۵۶

در مدرسه علمیه خواهران الزهرا سلام الله علیها یزد مطرح شد.

در مدرسه علمیه خواهران الزهرا سلام الله علیها یزد مطرح شد.

یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲:۰۸
به مناسبت فرارسیدن اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، کارشناس دینی،مدرسه علمیه الزهرا (س) یزد با موضوع فضائل اربعین به ایراد سخنرانی پرداخت.

«خانم شیخ علیشاهی»، کارشناس دینی، با اشاره به اینکه در سال های اخیر پیاده روی اربعین به یک نماد جهانی تبدیل شده است. اضافه کرد: یکی از مباحث پر رنگ در پیاده روی اربعین، اتحاد و همبستگی بین ملل مختلف است که نشان از فطرت خداجوی همه انسان ها دارد.

کارشناس دینی مدرسه علمیه خواهران الزهرا (س) یزد علت شور عظیم در پیاده روی اربعین را هدف والای امام حسین (ع) در قیام عاشورا دانست و ثواب حج پیامبر (صلوات الله علیه)، روزه داری و بخشیدن هزاران صدقه و جهاد در راه خدا را از جمله فضایل پیاده روی اربعین برشمرد.

وی در پایان به برخی از شبهات وارد شده در این زمینه از جمله اسراف وقت و هزینه اشاره نمود و تصریح کرد: این هزینه، مردمی خالصانه است و موجب اتحاد وهمبستگی بین ملل مختلف می گردد و درس صمیمیت و گذشت را به جهانیان می آموزد.

پس از سخنرانی، مستند کوتاهی از جشنواره فیلم عمار با موضوع مدافعان حرم پخش شد.

در پایان این مراسم، زیارت اربعین قرائت گردید.