اعلانات
آلبوم تصاویر
دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق تصاویر نما و مدرسه سطح 2 میبد همایش طلیعه حضور 1394
اخبار
کد مطلب: 50636 تعداد بازدید: ۱۸۷

استاد حوزه و دانشگاه :

انسان نباید صورت پرست باشد اما نباید حقیقت اشیاء را فراموش کند.

شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۰:۳۵
پیرو سلسله جلسات و کارگاه های اخلاقی مدرسه علمیه حضرت سیدالشهدا (ع) یزد، «حجت الاسلام اخوان»، استاد حوزه و دانشگاه، ضمن نمایش کلیپی از سخنرانی «استاد الهی قمشه ای» با این موضوع که «چه لزومی دارد که به زیارت قبور گذشتگان برویم و با ارادت و هم نشینی با دوستدارانشان دین خود را ادا کرده تکلیف را از دوش خود برداریم » ، به نقد و تحلیل این سخنرانی پرداخت .

حجت الاسلام اخوان در ابتدای سخن خود گفت : درست است انسان نباید صورت پرست باشد اما نباید حقیقت اشیاء را فراموش کند وی سپس به برشمردن وظایف مومنین نسبت به در گذشتگان ،با استفاده از آیات و روایات پرداخت .

وی شرکت در مراسم تشییع جنازه ، زیارت قبور اموات علی الخصوص  امامزاده ها و قبور ائمه (ع) و یاد ایشان با دادن خیرات  را از جمله این وظایف دانست.

استاد حوزه و دانشگاه، در ادامه از فوائد زیارت قبور اموات ، شاد شدن ارواح آنها و برطرف شدن حوائج مومنین با حضور برسرقبور پدر و مادرشان ،عبرت گرفتن را بیان کرد.

حجت الاسلام اخوان در پایان پیرو سخنان جلسات قبل خود در خصوص کسب علم و تلاش در این راه گفت :علم به تنهایی موجب عدم اشتباه و خطا نمی شود،انسان باید اهل دعا و عبادت و توسل باشد تا از لغزشها به دور باشد .

وی افزود : یکی از شرایط موفقیت شما طلبه ها احسان به پدر و مادر است.