اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 50636 تعداد بازدید: ۲۲۱

استاد حوزه و دانشگاه :

انسان نباید صورت پرست باشد اما نباید حقیقت اشیاء را فراموش کند.

شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۰:۳۵
پیرو سلسله جلسات و کارگاه های اخلاقی مدرسه علمیه حضرت سیدالشهدا (ع) یزد، «حجت الاسلام اخوان»، استاد حوزه و دانشگاه، ضمن نمایش کلیپی از سخنرانی «استاد الهی قمشه ای» با این موضوع که «چه لزومی دارد که به زیارت قبور گذشتگان برویم و با ارادت و هم نشینی با دوستدارانشان دین خود را ادا کرده تکلیف را از دوش خود برداریم » ، به نقد و تحلیل این سخنرانی پرداخت .

حجت الاسلام اخوان در ابتدای سخن خود گفت : درست است انسان نباید صورت پرست باشد اما نباید حقیقت اشیاء را فراموش کند وی سپس به برشمردن وظایف مومنین نسبت به در گذشتگان ،با استفاده از آیات و روایات پرداخت .

وی شرکت در مراسم تشییع جنازه ، زیارت قبور اموات علی الخصوص  امامزاده ها و قبور ائمه (ع) و یاد ایشان با دادن خیرات  را از جمله این وظایف دانست.

استاد حوزه و دانشگاه، در ادامه از فوائد زیارت قبور اموات ، شاد شدن ارواح آنها و برطرف شدن حوائج مومنین با حضور برسرقبور پدر و مادرشان ،عبرت گرفتن را بیان کرد.

حجت الاسلام اخوان در پایان پیرو سخنان جلسات قبل خود در خصوص کسب علم و تلاش در این راه گفت :علم به تنهایی موجب عدم اشتباه و خطا نمی شود،انسان باید اهل دعا و عبادت و توسل باشد تا از لغزشها به دور باشد .

وی افزود : یکی از شرایط موفقیت شما طلبه ها احسان به پدر و مادر است.