اعلانات
آلبوم تصاویر
تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق تصاویر نما و مدرسه سطح 2 میبد همایش طلیعه حضور 1394 تجلیل از واقفین
اخبار
کد مطلب: 50636 تعداد بازدید: ۵۵

استاد حوزه و دانشگاه :

انسان نباید صورت پرست باشد اما نباید حقیقت اشیاء را فراموش کند.

شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۰:۳۵
پیرو سلسله جلسات و کارگاه های اخلاقی مدرسه علمیه حضرت سیدالشهدا (ع) یزد، «حجت الاسلام اخوان»، استاد حوزه و دانشگاه، ضمن نمایش کلیپی از سخنرانی «استاد الهی قمشه ای» با این موضوع که «چه لزومی دارد که به زیارت قبور گذشتگان برویم و با ارادت و هم نشینی با دوستدارانشان دین خود را ادا کرده تکلیف را از دوش خود برداریم » ، به نقد و تحلیل این سخنرانی پرداخت .

حجت الاسلام اخوان در ابتدای سخن خود گفت : درست است انسان نباید صورت پرست باشد اما نباید حقیقت اشیاء را فراموش کند وی سپس به برشمردن وظایف مومنین نسبت به در گذشتگان ،با استفاده از آیات و روایات پرداخت .

وی شرکت در مراسم تشییع جنازه ، زیارت قبور اموات علی الخصوص  امامزاده ها و قبور ائمه (ع) و یاد ایشان با دادن خیرات  را از جمله این وظایف دانست.

استاد حوزه و دانشگاه، در ادامه از فوائد زیارت قبور اموات ، شاد شدن ارواح آنها و برطرف شدن حوائج مومنین با حضور برسرقبور پدر و مادرشان ،عبرت گرفتن را بیان کرد.

حجت الاسلام اخوان در پایان پیرو سخنان جلسات قبل خود در خصوص کسب علم و تلاش در این راه گفت :علم به تنهایی موجب عدم اشتباه و خطا نمی شود،انسان باید اهل دعا و عبادت و توسل باشد تا از لغزشها به دور باشد .

وی افزود : یکی از شرایط موفقیت شما طلبه ها احسان به پدر و مادر است.