اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 50566 تعداد بازدید: ۲۶۹

در مدرسه علمیه حضرت زهرا، سلام الله علیها میبد مطرح شد

یکی از ویژگیهای انسان سالم و موفق ، مهارت وتوانایی برقراری ارتباط موثر است

شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۶:۵۶
معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زهرا (س) میبد از برگزاری نشستی با حضور سرکار خانم دهقانی، کارشناس ارشد مشاوره بالینی در هفته سلامت روان خبر داد.

خانم دهقانی در این نشست، گفت: یکی از ویژگیهای انسان سالم و موفق ، مهارت وتوانایی برقراری ارتباط موثر است .البته این مهارت در عین مهم وضروری بودن زیاد سخت ومشکل هم نیست .

وی بیان کرد : از مهمترین عناصری که در ارتباط موثر باید رعایت شود گوش دادن فعال به سخنان گوینده هست یعنی همزمان با شنیدن ارتباط کلامی و غیر کلامی نیز برقرار شود ، تن صدا ، صریح صحبت کردن ، حفظ آرامش و احترام به طرف مقابل ، همدلی وهمدردی از دیگر عناصر ارتباط موثر است .

وی در ادامه افزود : متاسفانه اکثر ما انسانها اسیر توجیهات خودمان هستیم و به دیگران حتی اجازه صحبت کردن در مورد خودمان را نمی دهیم و این موارد به ارتباط موثر خلل وارد می کند .

خانم دهقانی در پایان گفت: با رعایت عناصر ارتباط موثر به راحتی می توانیم حتی در مواردی که نیاز به اصلاح داشته باشند مثل امربه معروف موفق باشیم .