اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 50446 تعداد بازدید: ۱۹۶

در مدرسه علمیه خواهران زینب کبری س برگزار شد

همایش آشنایی با مبانی وروش های پدافند غیر عامل

دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۹:۲۳
به مناسبت هفته پدافند غیر عامل همایش آشنایی با مبانی وروشهای پدافند غیر عامل در مدرسه علمیه خواهران حضرت زینب کبری (س) یزد، برگزار شد.

«آقای اکبر زاده» کارشناس مسایل سیاسی- اجتماعی، در جمع 200نفر از طلاب مدرسه علمیه خواهران حضرت زینب کبری (س)  یزد،  سخنان خود را باسفارش مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  آغاز کرد وگفت:رهبری فرمودند پدافند غیر عامل باید به صورت شعله ای در کشور بلند شود.

وی در شروع مطالب مقدماتی خود چند سوال را مطرح کرد واظهار داشت: سوال اساسی که برای هرکسی ممکن است مطرح شود این است که انسان ها برای در امان ماندن چه کارهایی را باید انجام دهند وچگونه باید از خود دفاع کنند؟

وی با اشاره به این که حوزه دفاع به طبیعت بر می گردد، افزود: دفاع کردن مهارت است وباید آموزش داده شود.

اقای اکبر زاده سپس به تاریخچه دفاع پرداخت واظهار داشت:ابتدا طبیعت الهام بخش انسان ها بود و دیدن چنگال ودندان تیز حیوانات انسان را به فکر انداخت  اما به مرور زمان سلاح های دفاعی عوض شدند به طوری که امروزه دیگر شمشیر وزره کاربردی ندارد وزمینه دفاع به زمینه سایبری وموشکی کشیده شده است.

کارشناس مسایل اجتماعی در ادامه به تعریف پدافند غیر عامل اشاره کرد وگفت:پدافند غیر عامل مجموعه ای از روش هاست که همه آحاد مردم باید از آن اطلاع داشته باشند تا بتوانند بدون سلاح از خود دفاع کنند.وی تفاوت دفاع عامل وغیر عامل را برشمرد وافزود:دفاع عامل به وسیله تجهیزات است اما وقتی تجهیزاتی نداشته باشیم غیر عامل باید دفاع کنیم وبه این منظور هر کدام از افراد باید خود امدادی ودیگر امدادی را یاد بگیرند.

آقای اکبرزاده ،تمهیدات کشورهای مختلف در پدافندغیر عامل را برشمرد واظهار داشت: به طور مثال در کشور چین یک پناهگاه ساخته شده است به قطر 500در500که همه خیابان ها به آن راه دارندوکشور سوییس دارای کامل ترین سیستم پدافند غیر عامل در جهان است.

کارشناس مسایل اجتماعی به انواع پدافند غیر عامل در کشور خودمان اشاره کرد وگفت:در کشور ایران از خندق، قلعه، برج ، دروازه وبرج وباروبرای دفاع استفاده می شده است.وی با بیان جایگاه مهم ایران در منطقه افزود:ایران راه ارتباط بین شرق وغرب است وبرای دشمن هم از موقعیت خاصی برخوردار است وبه همین دلیل هوشیاری ما در این زمینه امری لازم وضروری است.

آقای اکبرزاده در پایان به سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) درمورد پدافند غیر عامل در زمینه های مختلف از جمله عرصه فرهنگی  پرداخت وگفت:به فرموده مقام معظم رهبری در شبیخون فرهنگی دشمن از غفلت سربازان استفاده می کند بنابر این پیشگیری از حملات غافل گیرانه دشمن از ملزومات پدافند غیر عامل است.