اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 47069 تعداد بازدید: ۳۲۸

در نشست معاونین مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد عنوان شد

ثواب انفاق یک درهم، در روز غدیر خم برابر با ثواب انفاق هزار درهم در روزهای دیگر است

پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰:۲۲
سی و چهارمین جلسه معاونین مدیریت حوزه علمیه خواهران در سال تحصیلی 96-95 با حضور مدیرمحترم استان یزد و کلیه معاونین و همکاران درمحل دفتر مدیرمحترم پیرامون مسائل فرهنگی، آموزشی و پژوهشی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان یزد در ابتدای جلسه «حجت الاسلام و المسلمین کارگرشورکی»،مدیر محترم حوزه علمیه خواهران استان یزد، ضمن تبریک عید سعید غدیر، بر اهمیت و بزرگداشت این عید بزرگ تأکید کرد.

وی  در ادامه به بیان حدیثی از لسان مبارک امام رضا (ع) پرداخت که حضرت فرمود: چهار روز را در میان روزهای سال زینت بسته اند گفته شد این چهار روز کدام ایام هستند؟ حضرت فرمود: روز عید قربان، روز عیدفطر، روز جمعه و روز عیدغدیر، اما روز عیدغدیر در بین قربان و فطر و روز جمعه مانند ماه است در بین ستارگان.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین کارگر، به برخی از اعمال این روز اشاره کرده و ضمن بهره مندی از اعمال این روزتاکید کرد: یکی از اعمال مهم روزه داشتن روز عید غدیر خم، است که کفاره گناه شصت سال است.

وی همچنین در ادامه به انفاق کردن در این روز مبارک اشاره کرد و تأکید کرد: توجه به حال مردم از اموری است که اسلام همواره بدان تأکید کرده است. انسان مسلمان وظیفه دارد علاوه بر توجه به حال خانواده خویش تا حدی که در توان دارد نیازهای سایر مردم را نیز برطرف سازد. به همین دلیل انفاق و صدقه دادن در قرآن و روایات بسیار مورد توجه قرار داده شده است. و چه روزی بهتر از روز غدیر برای انفاق کردن مال در راه خدا. روزی که متعلق است به پدر یتیمان و یار مسکینان و درماندگان. آقایی که شبانه برای بی بضاعتان طعام می برد و از حال یتیمان خبر می گرفت

مدیر محترم حوزه علمیه خواهران استان یزد،  در ادامه به روایتی از امام صادق (ع) در مورد انفاق اشاره کرد که حضرت فرمود: ثواب انفاق یک درهم، در روز غدیر برابر با ثواب انفاق هزار درهم در روزهای دیگر است.

وی خاطر نشان کرد: باید روز عید غدیر خم را به همه معرفی کنیم تا نسبت به این روز و اتفاق عظیمی که در این روز مبارک که همان اکمال دین و اتمام نعمت بوده است،  شناخت کافی ایجاد شود. غصب خلافت حضرت علی(ع) و مصیبت هایی که  برای مسلمانان پیش آمد،  حاکی از همان نادیده گرفتن و عدم معرفی روز عید غدیر است.

مدیر محترم حوزه های علمیه خواهران استان یزد  بیان کرد:  یکی از تعابیری که مرحوم علامه امینی(ره) از طبری، عالم اهل سنت، در زمینه غدیر خم  نقل می کند این است که پیامبر(ص) در روز عید غدیر فرمود: مَعاشِرَالنّاسِ، هذا عَلِی أخی وَ وَصیی وَ واعی عِلْمی، وَ خَلیفَتی فی اُمَّتی عَلی مَنْ آمَنَ بی (هان مردمان این علی است برادر و وصی و نگاهبان دانش من. و هموست جانشین من در میان امّت بر کسی که ایمان به من دارد.)

سپس در ادامه  بعضی از مصوبات جلسه قبل پیگیری شد که معاونین حوزه علمیه خواهران استان پیرو مصوبات معاونت مربوطه مطالبی بیان کرده و گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام شده ارائه نمودند.

همچنین مدیر محترم استان نسبت به مصوباتی که اقدامی صورت نگرفته بود بر پیگیری معاونت مربوطه تا حصول نتیجه  تأکید کردند.

در ادامه جلسه پیشنهاداتی در معاونت های مختلف مطرح گردید که بعد از بررسی و مشورت مصوباتی به همراه داشت که معاونت های مربوطه ملزم به پیگیری و انجام آنها شدند.