اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 45162 تعداد بازدید: ۳۸۴

آزمون تخصصی طلاب خواهر حوزه های علمیه در یزد برگزار شد؛

آزمون سراسری سطوح ۳ و ۴ حوزه های علمیه خواهران برای ورود به مراکز تخصصی حوزه امروز در یزد

جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۱:۳۵
داوطلبان ورود به مقاطع سطح ۳ (کارشناسی ارشد) و سطح ۴ (دکتری) سال تحصیلی ۹۷-۹۶ مدارس علمیه خواهران یزد، با شرکت ۳۲۰ نفر برگزار شد.

پیش از ظهر امروز قریب به 300 نفر از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی حوزوی و دانشگاهی برای ورود به مقطع سه (کارشناسی ارشد)حوزه علمیه خواهران یزد به میزبانی مجتمع علمی آموزشی حضرت سید الشهدا(علیه السلام) یزد در آزمون سراسری حوزه های علمیه خواهران شرکت کردند.

معاون آموزش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد«خانم نظیر» خبرداد: آزمون ورودی به مقطع سطح 3« کارشناسی ارشد» امروز مورخ 16/4/96 همزمان با سراسر کشور رأس ساعت 10 آغاز و به مدت دو ساعت برگزار شد.

وی افزود: آزمون سطح سه امسال شامل دو دفترچه عمومی و تخصصی به صورت تستی که سئوالات عمومی از منابع مشترک برای داوطلبان تمام رشته ها به جزء رشته فقه و اصول و دفترچه تخصصی برای 9 کدرشته محل تهیه شده بود.

خانم نظیر تصریح کرد:  ظرفیت پذیرش حوزه علمیه خواهران یزد در مقطع کارشناسی ارشد خواهران قریب به 120 نفر اعلام شده است  و داوطلبانی که حدّ نصاب امتیاز علمی را کسب کنند در مصاحبه علمی رشته و مدرسه محل تحصیل انتخابی خود دعوت می شوند.

*آزمون مقطع دکترا با 20 داوطلب برای دو مدرسه مقطع دکترای یزد

معاون آموزش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد اظهار کرد: قریب به 20 نفر از بانوان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد(سطح سه) که داوطلب ورود به مقطع دکترای حوزه علمیه خواهران هستند هم در دو نوبت صبح و عصر امروز به میزبانی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران یزد با پاسخگویی به سئوالات تستی و تشریحی برای ورود به دو مدرسه علمیه مقطع دکترای حوزوی یزد به رقابت پرداختند.

خانم نظیر بیان کرد: استان یزد دارای سه مدرسه علمیه سطح سه( کارشناسی ارشد) در شهرهای میبد، اردکان و یزد و دو مدرسه مقطع دکترای حوزه خواهران در شهرهای یزد و میبد است که شهر یزد امسال برای اولین بار و میبد برای دومین سال در مقطع دکترای حوزه علمیه خواهران طلبه می پذیرد.

*دورشته و یک گرایش جدید سطح سه به مرکز تخصصی شهر یزد افزوده شد

خانم منصوره شاکری مدیر مؤسسه آموزشی حضرت امام حسین(علیه السلام) یزد به عنوان تنها مرکز تخصصی کارشناسی ارشد حوزوی شهر یزد در بازدید از محل برگزاری آزمون در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در یزد اظهار کرد: این مدرسه علمیه از سال 86 تأسیس شد و هم اکنون در رشته های فقه و اصول، تفسیر و علوم قرآنی، تاریخ اسلام و کلام تعداد 120 طلبه در حال تحصیل هستند.

وی افزود: در سال تحصیلی 96-97 دو رشته تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی و مدرسی ادبیات عرب وکلام با گرایش امامت از بین داوطلبان، طلبه می پذیرد که برای هر رشته و رشته های تفسیر و علوم قرآنی و فقه و اصول حدود 15 نفر ظرفیت پذیرش در نظر گرفته شده است.

برپایه این گزارش، رشته تاریخ اسلام، برای سال تحصیلی جدید در زمره رشته های داوطلبان غیر حضوری و به صورت سراسری با برگزاری کلاس های مجازی و آنلاین در نظر گرفته شده است.