اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 40543 تعداد بازدید: ۳۱۳

در مدرسه علمیه خواهران حضرت خدیجه س بهاباد، مطرح شد

شهادت به مثابه خون در رگ یک جامعه دینی است

جمعه ۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۵:۴۲
«خانم ام البنین شفیعی»، مدیر مدرسه علمیه خواهران حضرت خدیجه(س) بهاباد، به مناسبت روز بزرگداشت شهدا گفت: شهدا محدود به زمان و مکان خاصی نیستند و نمی توان گفت که با گذشت روزهای دفاع مقدس، شهید و شهادت پایان یافته است؛ همچنین شهدا سهم گروه خاصی از مردم هم نیستند و به همه جامعه تعلق دارند و به گردن تک تک آنها حق بزرگی دارند.

وی  افزود: شهادت به مثابه خون در رگ یک جامعه دینی است. اگر این فرهنگ وجود نداشته باشد و شهید و شهادت طلبی به پایان برسد، آن جامعه، جامعه مرده و بی ثمره است.

خانم شفیعی گفت: اصلی ترین وظیفه ما در برابر شهدا این است که راهشان را ادامه دهیم وبا برگزار کردن مراسم معنوی یادواره شهدا، با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنهاکمترین کاری که ما می توانیم در این زمینه انجام دهیم،همانطور که رهبرمعظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) فرمودند: «زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست»، و لازمه تحقق چنین مسئله ای، کار عمیق دینی و فرهنگی انجام دادن و جهادی پیش رفتن برای شهداست.

وی در پایان سخنان خود گفت: سعی ما بر این باشد که با مطالعه زندگینامه شهدا و الگو گیری از اخلاق و منش آنها بتوانیم رهروان خوبی برای آنها باشیم و از همه مهمتر مطیع و فرمانبری محض از ولایت،  که ویژگی بارز همه شهدا بود را سرلوحه زندگی دنیوی خود قرار دهیم.

گفتنی است؛ «خانم ریحانه قاسمی بهابادی»، کارشناس مذهبی  مدرسه علمیه خواهران حضرت خدیجه(س) بهاباد، به معرفی کتاب «رویای نیمه شب» وشرح مختصری از این کتاب پرداخت و خواستار مطالعه بیشتر، از طلبه ها شد.