اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 33925 تعداد بازدید: ۱۶۸

در مدرسه علمیه خواهران الزهرا س یزد عنوان شد

هرگاه در فضای حقیقی زندگی، خوب عمل کردیم، در فضای مجازی نیز خروجی خوبی خواهیم داشت.

شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۲:۴۶
« آقای قانعی » مسئول دفتر تبلیغی فضای مجازی سراج یزد، در مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) یزد به بحث درباره " سواد فضای مجازی " پرداخت.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری (مدّ ظله العالی) مبنی بر اینکه امروز، فضای مجازی قتلگاه جوانان و نوجوانان است، افزود: منظور از قتلگاه، این است که منطقه عظیمی از فضای مجازی در اختیار دشمن قرار گرفته است که آنها از این طریق به مبارزه با اعتقادات جوانان ما می‌پردازند و این رسالت سنگین ما را در مبارزه با دشمن، مشخص می‌سازد.

آقای قانعی مطرح کرد: تکنولوژی های آموزشی و تکنیک های اقناعی تبلیغ، تکنیک هایی هستند که رسانه ها برای رسیدن به اهداف خود دنبال می کنند و به صورت غیر مستقیم، در مخاطب اثر می گذارند.

وی افزود: تهدید ذاتی فضای مجازی چیزی است که باید آن را پذیرفت و تنها راه جلوگیری از آسیب رساندن آن، مراقبت است که می توان با عدم ورود در کانالهی بی محتوا و اجازه دسترسی ندادن به دیگراندر مورد مطالب خصوصی‌، به این هدف رسید.

آقای قانعی به کلام آیت الله جوادی آملی استناد نمود که فضای مجازی، در واقع فضای حقیقی است و هرگاه در فضای حقیقی زندگی، خوب عمل کردیم، در فضای مجازی نیز خروجی خوبی خواهیم داشت.

وی افزود: آیت الله جوادی آملی خطاب به روحانیونی که توفیق تبلیغ ندارند سفارش کرده اند که فضای مجازی را دریابند و از این کانال، به تبلیغ فرهنگ اسلامی بپردازند.

وی ادامه داد: در مواجهه با چالش های رسانه ای، ابتدا باید زاویه دیدمان را مشخص کنیم. اگر دید ما به رسانه واقع بینانه باشد، برداشت کلی ما از آن، هم فرصت خواهد بود و هم تهدید؛ در این صورت،نسبت به حال و آینده برنامه ریزی کرده و تدبیر و سیاست ما توانمند سازی فضای مجازی و کاربریمان، محدود و مشروط  خواهد شد.

آقای قانعی در پایان، با اشاره به سرعت انتقال اطلاعات در فضای مجازی، افزود: سرعت انتقال اطلاعات، خوب است ولی باید دید که این اطلاعات چگونه به دست کاربر می رسد و صدق یا کذبش روشن شود؛ بنابراین، نسبت به این اطلاعات، نباید قضاوت عجولانه ای داشت.