اعلانات
آلبوم تصاویر
همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق
اخبار
کد مطلب: 18214 تعداد بازدید: ۷۸۶

مدارس علمیه خواهران استان یزد:

برگزاری مراسم تجلیل از اساتید توسط مدارس علمیه خواهران استان یزد:

یکشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۹:۵۱
مراسم تجلیل از اساتید در مدارس علمیه خواهران استان ، برگزار شد.
مدرسه علمیه الزهراء «سلام الله علیها» بافق:
در این مراسم که به پاسداشت مقام معلم و تقدیر از آن عزیزان برگزار شد، حجت الاسلام والمسلیمن «سلیمانی»،  ضمن تبریک این روز و هفته بزرگ روایتی از پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) در اهمیت فراگیری علم بیان نمود و گفت : مردی خدمت پیغمبر رسید گفت عملی به من یاد بده که خدا من را دوست داشته باشد و مردم هم مرا دوست بدارند و مال و ثروت من هم زیاد شود و عمر من هم طولانی شود و فردای قیامت با شما باشم در دوران زندگی هم مریض نباشم فردا هم که از دنیا رفتم همراه شما باشم پیغمبر در جواب فرمود: تو 6 چیز می خواهی باید به 6چیز عمل کنی تا 6چیز به دست تو بیاید و با یک دعا نمی شود، اگر می خواهی خدا تو را دوست بدارد از خدا بترس، تقوا پیشه کن، عمل کردن به دستوران دین ، گناه نکردن درخلوت ، خطا نکردن در خفا باعث محبوبیت پیش خدا می شود.
موسس مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) در ادامه افزود: اگر می خواهی مردم شما را دوست بدارند به مردم خوبی و نیکی کن،اگر می خواهی مالت زیاد شود زکات بده،اگر می خواهی تنت همیشه سالم بماند صدقه بده ،که جلوی خیلی مشکلات رو می گیرد ،صله رحم عمر را طولانی می کند،اگر می خواهی فردای قیامت بامن محشور شوی سجده ات را طولانی کن .
در پایان مراسم با اهدای هدایایی از اساتیداین حوزه تجلیل شد.
 
مدرسه علمیه الزهراء «سلام الله علیها» یزد:
برنامه های این مراسم عبارت بود از :
1- قرائت آیاتی از کلام وحی.
2- پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران.
3- خوش آمد گویی و عرض خیر مقدم توسط مدیر، خانم نیکپور.
ایشان ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای اسلام و انقلاب به خصوص شهید محراب آیت الله صدوقی(رحمه الله علیه)، این ایام را حضور اساتید ارجمند و خانم خاتمی تبریک و حضورشان خیر مقدم گفتند .
4- پخش کلیپ از سخنان مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در وصف استاد مطهری.
5- قرائت سروده ای در مقام استاد توسط سرکار خانم طباطبایی از اساتیدحوزه .
6- سخنرانی مختصر سرکار خانم خاتمی و تبریک ایشان به اساتید به مناسبت این ایام .
7- سخنرانی دکتر فلاح؛ ایشان با اشاره به اینکه موفقیت یک استاد به این است که یک مطلب را در قالبی اثر گذار ارائه دهد، با بیان مصداق های گوناگون، روش های مختلف تبلیغ و یاددهی به مدل های مختلف آموزشی در قرآن و سنت پرداختند.
8- تجلیل و تقدیر از استاد پیشکسوت حوزه، حجت الاسلام صالحی .
9- تجلیل و تقدیر و اهدای هدیه به اساتید مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) یزد.
10-قرعه کشی از بین حضار برای کمک هزینه سفر به مشهد مقدس.
در پایان سرکار خانم نیکپور از حضار خواستند تا یک جمله کوتاه به یکدیگر هدیه دهند.
 
موسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین «علیه السلام» یزد:
جلسه تقدیر از اساتید موسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین (علیه السلام) در روز دوشنبه مورخ 21/02/1394 با حضور حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای صالحی رییس دفتر و نماینده موسس محترم جناب آقای صدوقی(زیدعزه)، خانم مریم خاتمی همسر محترم مرحوم حجه الاسلام والمسلمین محمد علی صدوقی (ره) نماینده ولی فقیه در استان، خانم نقیب القراء مشاور مدیریت استانی و جمعی از اساتید برگزار شد.
این جلسه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز گردید.
در ادامه خانم شاکری مدیریت این مرکز، ضمن عرض خیر مقدم به همه مدعوین از زحمات اساتید در سال جاری قدردانی نموده و به بیان تصمیمات جدید آموزشی توسط مرکز مدیریت قم و اعطای مجوز سطح 4 به این مرکز آموزشی اشاره کرده و اساتید محترم را به ادامه همکاری در این مقطع دعوت نمودند.
پس از ایشان جناب آقای صالحی حاضران را بیش از پیش به جهاد علمی و فعالیتهای پژوهشی سفارش فرمودند. در ادامه برخی از اساتید به اظهار نظر در مورد متون درسی، انتقاد از برخی از اشکالات کتب درسی، زیاد بودن واحدهای انتخابی طلاب در هر ترم و حجم کتب درسی، نامناسب بودن و کاربردی نبودن برخی از دروس برای خواهران طلبه اشاره کرده و انتقال این نظرات را به مرکز خواستار شدند.
خانم شاکری در پاسخ به اظهارات اساتید به هسته پژوهشی تشکیل شده در این مرکز اشاره کردند و ضمن بیان اینکه اعضای این هسته آسیب شناسی آیین نامه آموزشی سطح 3 و بررسی اهداف آموزشی، پژوهشی و تربیتی این مقطع را در دستور کار خود قرار داده اند در خصوص همکاری اساتید با اعضای این هسته تاکید کردند.
در ادامه خانم نقیب القراء به حضور جناب آقای خالقی معاون محترم آموزش مرکز مدیریت قم در یزد جهت شرکت در جلسه ای که برای تکریم اساتید در دفتر آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در هفته آینده برگزار خواهد شد، اشاره نمودند.
در پایان جلسه با اعطای هدیه و لوح تقدیر، از اساتید قدردانی شد.