اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 15040 تعداد بازدید: ۱۴۰۹

همزمان با هفته کتاب و کتاب‌خوانی صورت گرفت؛

افتتاح 110 نمایشگاه کتاب در حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور

دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۶:۳۲
مراسم برپایی نمادین 110 نمایشگاه کتاب در حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور امروز در مدرسه علمیه حضرت معصومه(س) شهر جعفریه برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی مدیرحوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام اسماعیلی‌نیا مدیر حوزه علمیه استان قم، حجت‌الاسلام دهقان امام جمعه جعفریه و شاهمرادی مدیر مدرسه علمیه حضرت معصومه(س) جعفریه حضور داشتند.

حجت‌الاسلام دهقان، امام جمعه جعفریه در این مراسم با اشاره به این‌که خواهران طلبه مدرسه علمیه حضرت معصومه(س) فعالیت تبلیغی بسیاری خوبی در سطح شهر و مدارس دارند، گفت: در تلاش هستیم بتوانیم نیروهایی را تربیت کنیم که جواب‌گوی مسائل دینی جامعه باشند.
وی با بیان این‌که تاکنون بیش از  صد نفر از خواهران مدرسه علمیه خواهران حضرت معصومه(س) جعفریه فارغ‌التحصیل شده‌اند، افزود: نیاز است خدماتی در اختیار مدارس علمیه شهر جعفریه قرار گیرد تا این مدارس بتوانند با گسترش فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و تبلیغی خودکفا شوند.
در این مراسم همچنین حجت‌الاسلام اسماعیلی‌نیا، مدیر حوزه علمیه استان قم به سخنرانی پرداخت و گفت: استان قم دارای 16 مدرسه علمیه خواهران است که از این تعداد 10 مدرسه در مقطع سطح دو، چهار مدرسه در سطح 3 و دو مدرسه در سطح 4 فعالیت دارند.
وی اظهار کرد: مدرسه علمیه حضرت معصومه(س) جعفریه از مدارس خوب و فعال استان است که توانسته موفقیت‌های خوبی را در عرصه آموزشی و پژوهشی داشته باشد.
شاهمرادی، مدیر مدرسه علمیه حضرت معصومه(س) نیز در این مراسم با اشاره به این‌که مدرسه علمیه جعفریه سال 1382 تأسیس شده است، اظهار کرد: در طی این سال‌ها 299 نفر در این مدرسه تحصیل کرده‌اند که صد نفر از این تعداد بومی و 199 نفر غیربومی بوده‌اند و در حال حاضر نیز 149 نفر مشغول به تحصیل و کسب معارف دینی هستند.
وی با بیان این‌که مدرسه علمیه خواهران حضرت معصومه(س) شهر جعفریه توانایی فعالیت در سطح 3 حوزوی را نیز دارد، افزود: امیدوار هستیم در سال‌ جاری شاهد فعالیت سطح سه در این مدرسه باشیم.
در این مراسم، کتابخانه تخصصی مدرسه علمیه حضرت معصومه(س) جعفریه نیز افتتاح شد.