اعلانات
آلبوم تصاویر
دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا بافق تصاویر نما و مدرسه سطح 2 میبد همایش طلیعه حضور 1394
اخبار
کد مطلب: 14698 تعداد بازدید: ۱۳۴۳

بانوی تازه مسلمان آرژانتینی در یزد؛

بانوی تازه مسلمان آرژانتینی در یزد؛

چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۲:۴۲
بدگویی رسانه های آرژانتینی درباره زنان ایرانی/ زن مسلمان آرژانتینی درباره زنان یزدی چه می گوید؟
بانوی تازه مسلمان آرژانتینی در یزد از تخریب چهره زنان ایرانی از سوی رسانه های غربی و به ویژه در آرژانتین ابراز تأسف کرد و دیدگاه خود را در سفر به یزد و برخورد با زنان یزدی بیان کرد.

به گزارش یزد رسا به نقل از یزدبانو، بانوان تازه مسلمان در گوشه و کنار دنیا حرف های تازه ای برای گفتن دارند و این پایگاه اطلاع رسانی نیز با یکی از این بانوان که چند روز گذشته به مناسبت شرکت در مراسم محرم به همراه خانواده اش به یزد دعوت شده بودند گفتگویی را ترتیب داده است.


اشاره: صوفیا کاسترو بانوی تازه مسلمان آرژانتینی و اهل شهر بوئنوس آیرس پایتخت این کشور، قریب به هفت سال پیش مسلمان شده است. وی چند ماه پیش به همراه خانواده اش در ایران اقامت دارند.


همزمان با برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی از سوی هیأت پیروان عترت خواهران، این بانوی مسلمان به همراه دو فرزند و همسرش به یزدآمدند و در این مراسم درباره دیدگاه و شناخت خود درباره اسلام و انقلاب اسلامی سخنانی را بیان کرد.


برای آشنایی با این بانوی تازه مسلمان که نام خود را از صوفیا به زهرا تغییر داده است گفتگویی را انجام داده ایم:

 

  


* ضمن خوشامدگویی به شما و خانواده محترمتان، بفرمایید چگونه با اسلام آشنا شدید؟
زهرا کاسترو :  با یک زوج مسلمان آرژانتینی در بوئنس آیرس آشنا شدم که در مورد اسلام برای من توضیحاتی دادند  و کم کم با سؤالاتی که از آنان می پرسیدم و کتابهایی را که د ر مورد اسلام معرفی می کردند با اسلام بیشتر شدم. کم کم به مسجد شهر بوئنس آیرس رفتم. در آنجا اساتید اسلام شناسی بودند که به سؤالات ما پاسخ می دادند. پس از یک سال مطالعه و تحقیق، شهادتین را گفتم و مسلمان شدم.


* قبل از ازدواج به اسلام ایمان آوردید یا بعد از ازدواج؟ چگونه با همسر خود آشنا شدید؟
زهرا کاسترو :  قبل از ازدواج و 17 ساله بودم که شهادتین را بر زبان جاری کردم و اکنون هفت سال است که مسلمان شده ام . همسرم یکی از اساتید اسلام شناس من بود که پس از مسلمان شدن با وی ازدواج کردم و اکنون دو فرزند دارم.


* در مورد میزان تحصیلات خود بگویید:
زهرا کاسترو :  چند سالی به دانشگاه رفتم و درس را رها کردم.اکنون به دنبال تحصیل علوم حوزوی هسستم.


* علت اقامت شما در ایران چیست؟
همسرم پیشنهاد داد که برای آشنایی بیشتر با اسلام به ایران بیاییم و در حوزه علمیه تحصیل کنیم. اکنون من و همسرم به صورت موقت در ایران به سر می بریم و تحصیل می کنیم و قصد بازگشت به کشور خود را داریم.

 

* بعد از مسلمان شدن شما نظر خانواده به ویژه پدر و مادرتان در این رابطه چه بود؟
مادرم بعد از مسلمان شدن من همیشه در مورد اسلام از من سؤال می کرد و چند بار با من به مسجد آمد و نزدیک به یکسال است که مسلمان شده است.


* نظر شما درباره یزد و زنان یزدی در این مدت کوتاه اقامت در این شهر چیست؟
من تهران رفته ام و امروز هم به یزد آمدم.زنان یزدی خیلی با زنان تهرانی که در خیابان دیده ام فرق دارند. بیشتر حجاب دارند.وقتی در شهر یزد و در این مراسم شرکت کردم و این شور زنان را دیدم که چگونه حجاب دارند و اشک می ریزند انرژی گرفتم.وقتی بازگردم به مردم کشورم خواهم گفت چقدر مهمانپذیر هستند.


* وضعیت زنان آرژانتینی چگونه است؟
زنان در آرژانتین بسیاری از مسایل را وارونه می بینند. از طریق رسانهرها یک آزادی دروغین به آنان وعده داده می شود. چیزی که برای زنان آرژانتینی و به طور کلی برای زنان غربی مهم است وضعیت ظاهری و حضور فیزیکی و یس حجاب انان است.


* زنان آرژانتینی چه دیدگاهی نسبت به آزادی دارند؟
زنان غربی و زنان آرژاتینی فکر می کنند وقتی بتوانند با ظاهری بی حجاب و عرض اندام در جامعه ظاهر شوند به آزادی رسیده اند و ارزش پیدا کرده اند و بیشتر ارزَش آنان جنسیتی است.


* زنان مسلمان آرژانتینی چه وضعیتی دارند و دیدگاه جامعه نسبت به آنان چگونه است؟
 مردم عادی ما را با آغوش باز قبول می کنند و حتی با حجاب ما را قبول می کنند و خیلی از افراد درباره حجاب و درباره اسلام از ما سؤال می کنند ولی رسانه ها و برخی گروههای ضد اسلامی تبلیغات منفی می کنند.

برنامه های ماهواره یک آزادی دروغین برای زنان و خانواده ها را ترویج می کند که واقعیت ندارد . همیشه در غرب به ما می گفتند زن های ایرانی تحت ستم هستند و من در این مدت چند ماهه که در ایران هستم می بینم که چگونه ما را گول می زدند .


* آزادی حجاب در آرژانتین چگونه است؟
آزادی حجاب وجود دارد. خوشبختانه زنان مسلمانی هم که در چند سال اخیر به حجاب اهمیت نمی دادند اکنون با آشنایی بیشتر بااسلام و خواندن کتب اسلامی، حجاب را پذیرفته اند و عاشق اسلام شده اند .


* از این که وقتتان را در اختیار ما قرار دادید بسیار سپاسگزاریم و برای سلامتی شما و خانواده  عزیزتان دعا می کنیم و التماس دعا داریم.