اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 111477 تعداد بازدید:

مدرسه علمیه ام ابیها سلام الله علیها شهرستان تفت

برگزاری نشست فرهنگی-پژوهشی با عنوان آسیب های فضای مجازی

یکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۲:۱۵
معاون پژوهش مدرسه علمیه ام ابیها سلام الله علیها شهرستان تفت، در قالب اردو، از برگزاری نشست فرهنگی-پژوهشی با عنوان آسیب های فضای مجازی، در بین دانش آموزان و نوجوانان شهر نیر و با حضور سکینه دهقانی و نجمه عابدینی از مبلغین فعال مدرسه خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی، خانم عابدینی گفت: فضای مجازی برای نوجوانان مانند تیغ دولبه است. نوجوانانی که شیوع کرونا، آموزش و درس‌هایشان را به بستر مجازی کشاند، اگر آموزش استفاده از این امکانات را دریافت نکنند، ممکن است آسیب ببینند.

خانم عابدینی اذعان داشت: نوجوانان، تجارب استفاده از اینترنت را با والدین  خود به اشتراک بگذارند تا  والدین به فرزندان خود نحوه استفاده از اینترنت به منظور شکوفائی و بالفعل شدن استعدادهای درونی آنان را آموزش دهند. هر چیزی را که در اینترنت مطالعه و یا مشاهده می نمایند ، ممکن است درست نباشند، در صورت عدم اطمینان از صحت یک موضوع ، آن را به والدین اطلاع داده تا کمک لازم به آنان ارائه گردد.

سکینه دهقانی افزود: همواره قوانینی در خانه برای استفاده از اینترنت در خانه وضع کنید. قوانینی که هم زمان و مدت زمان استفاده از اینترنت در آن مشخص باشد و هم اینکه روشن کند چه استفاده هایی از اینترنت ممنوع است. حفظ حریم خصوصی در اینترنت ضروری و مهم است. استفاده از هویت واقعی در همه ی سایت ها و دادن ایمیل ممکن است خطرهایی به دنبال داشته باشد. هر کسی می تواند با هویت غیرواقعی در اینترنت فعالیت کند و در عین حال اعتماد دیگران را برای مقاصدی شوم جلب کند. در واقع والدین می بایست در طول زمان فرزندشان را با شیوه های آموزشی ترجیحا پژوهش محور، از تمامی فرصت ها و تهدید هایی که اینترنت برای او به وجود آورد، آگاه کنند.

شایان ذکر است که در آخر، مبلغین به سوالات نوجوانان پاسخ دادند.