اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 111452 تعداد بازدید:

مدرسه علمیه ام ابیها سلام الله علیها

برگزاری نشست مجازی، با موضوع پاسخ به شبهات پیرامون عزاداری و کرونا، با حضور ریاست سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان تفت،

یکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۶:۳۰
معاون پژوهش مدرسه علمیه ام ابیها سلام الله علیها، از برگزاری نشست مجازی، با موضوع پاسخ به شبهات پیرامون عزاداری و کرونا، با حضور ریاست سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان تفت، حجت الاسلام محسن پاکطینت، در جمع ده ها طلبه، در تالار پژوهشی سامانه مدرس، خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی آقای پاکطینت در پاسخ به شبهه ی، آیا محدود کردن عزاداری به برنامه های صداوسیما و فضای مجازی مصداق هتک حرمت یا عدم اقامه عزای سیدالشهداء علیه السلام هست؟ گفت: در فرض اینکه هیچ راه چاره ای نداشته باشیم و اقامه عزا منحصر به فضای مجازی و صداوسیما شود، مانعی ندارد و هتک حرمت محسوب نمی شود. همین خودش مصداق اقامه عزا و تعظیم شعائر است. گرچه الآن منحصر به این فضای مجازی نشده و در شرایط موجود و با رعایت دستورات بهداشتی اقامه عزا در فضای خارجی هم ممکن است و انحصاری که در سؤال آمده به وجود نیامده، اما بر فرض اینکه انحصار هم پیش بیاید باز این اقامه عزا در فضای مجازی چون که چاره ای نیست مانعی ندارد. با توجه به اینکه این بیماری یک مسئله ی جهانی و عمومی است لذا نمی توان به صورت یک قضیه شخصی با این مسئله برخورد کرد و بر همگان لازم است که تصمیمات و دستوراتی را که این ستاد ابلاغ می کند اطاعت و طبق آن حرکت کنند.

وی در پاسخ به شبهه ی مگر هیأت دارالشفا نیست، چرا آن‌جا ماسک بزنیم؟ اظهار داشت: اید توجه داشت هر چند ما اعتقاد داریم به مقامات اهل بیت (ع) و کرامات آن ها اما باید توجه کرد که کرامات و مقامات به عنوان یک معجزه بوده و شرایط خاصی مطرح می شده است، این طور نیست که ما بخواهیم اسباب عادی را کنار بگذاریم و بگوییم حرم های اهل بیت (ع) دارالشفاء است و هر کسی مریض شد، برود حرم و بیمارستان ها را تعطیل کنیم.

ریاست سازمان تبلیغات اسلامی اذعان داشت: توصیه این است که با رعایت دستورات بهداشتی و ضوابطی که مشخص شده مراسم برگزار شود، مردم هم کاملاً رعایت کنند. توصیه ی همه ی علماء، مراجع تقلید و بزرگان دین همین بوده است. همه ی مراجع تقلید تأکید کردند که رعایت دستورات بهداشتی و آنچه که مربوط به حفظ سلامتی مردم و اجتماع است واجب است.