اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 111245 تعداد بازدید:

حجت الاسلام والمسلمین محسن شریعتی :

انسان محوری، خروج از حاکمیت خدا، مناسب دنیا و فرهنگ غرب بودن از عواقب جریان مثبت اندیشی است

دوشنبه ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۷:۳۰
نشست علمی- پژوهشی با موضوع " جریان شناسی انحرافات معاصر با تأکید بر جریان مثبت اندیشی(شهرستان اردکان) " با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسن شریعتی، جمعی از طلاب، کادر و اساتید مرکز تخصصی فقه و اصول اردکان با همکاری حوزه علمیه فاطمة الزهرا(سلام الله علیها) اردکان به صورت مجازی و حضوری با رعایت پرتکل های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش معاون پژوهش مرکز تخصصی فقه واصول اردکان، در نشست "جریان شناسی انحرافات معاصر با تأکید بر جریان مثبت اندیشی"حجت الاسلام والمسلمین محسن شریعتی گفت: دین اسلام چون دین کاربردی است به همین دلیل انحرافات بیشتری در آن صورت می گیرد و متاسفانه یکی از معضلات و مشکلاتی که در جامعه امروز وجود دارد و مردم را به دام انداخته است همین جریان ها و گروه های انحرافی است و وظیفه ی ما در این جریان شناسی مدیریت فوق فعال است تا نتوانند این گروه ها پیشرفت کنند.

وی افزود: برخی از انحرافات و خرافاتی که در جامعه و بخصوص شهرستان اردکان به وجود آمده است: وسواس، فال گیری و رمالی، چشم سوم، کف بینی، حس ششم و... می باشد و بعضی از اشکالات وارده به این انحرافات اغراق گویی، عدم نتیجه دادن، خراب تر کردن زندگی مردم، ابهام گویی و همچنین که خیلی از مباحثی که مطرح می کنند خلاف عقل و دین است.

شریعتی در ادامه اشاره کرد: مفهوم روانشناسی مثبت اندیشی از طریق مارتین سلیگمن، روانشناسی که روی افسردگی تحقیق می کرد، رایج شد.او دیدگاه های متفاوتی را برای مقابله با مشکلات مختلف، موقعیت ها و نابهنجاری ها پیدا کرد. او گفت: مثبت اندیشی نتایج و عواقب جبران ناپذیری چون سلب اختیار از انسان،خود محوری و انسان محوری،اصالت انسان(خروج از حاکمیت خدا) و همچنین یک جریان انحرافی مناسب دنیا  و فرهنگ غرب است.

حجت الاسلام والمسلمین محسن شریعتی در پایان جلسه به پرسش های حضار پاسخ دادند و پیشنهاد داده شد این جلسات ادامه داشته باشد.