اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 111160 تعداد بازدید:

مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمة الزهرا (سلام الله علیها) اردکان

برگزاری نشست علمی-پژوهشی به مناسبت هفته دولت

یکشنبه ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۹:۱۸
معاون پژوهش مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمة الزهرا (سلام الله علیها) اردکان به مناسبت هفته دولت نشست علمی-پژوهشی برگزار کرد.

 

به گزارش مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمة الزهرا (سلام الله علیها) اردکان به مناسبت هفته دولت،  نشست علمی - پژوهشی با حضور حجت الاسلام والمسلمین آقای کمال مروتی به صورت حضوری و مجازی در تاریخ 11/06/ 1400برگزار شد.

استاد ضمن گرامی گداشت به مناسبت هفته دولت، گفت: حوزه نهادی است که داخل در جامعه، مردم و حاکمیت است و جدا از فضای جامعه نیست بلکه باید دارای ارتباط فعال باشد و متاسفانه یکی از مشکلات ما در حل نشدن این مساله است که نقش و حالت حوزه سکولاری است یا انقلابی .

او اشاره کرد: راه رسیدن به ظهور امام زمان(عج) از مسیر تشکیل دولت انقلابی می گذرد و برای رسیدن به ظهور نقش ما(طلاب)زمینه سازی انسان کامل است که راه حل آن فقط تشکیل دولت جوان انقلابی است که در این زمینه طلاب باید کار اثر گذار علمی پژوهشی از جمله تحقیقات میدانی بسیار انجام دهند.

وی افزود: طلاب در این عرصه باید گفتمان و جریان ساز باشند .فضای جامعه و اذهان مردم را به این سمت سو ق و به این گفتمان عمق بدهند. او در پایان گفت: حوزه خواهران که در جامعه بسیار اثر گذار است، باید بیاندیشد که چگونه می تواند تو ذهن مادران این مسأله را تقویت کندکه چه کسی قرار است فرماندار، بخشدار ، شورا و ... بشود انتخاب تمام مسوولین جامعه روی تربیت فرزندان اثر دارد چرا که تربیت فرزند متأثر از فضای دولت است و از جمله راهکارهای آن: تدوین مقالات علمی ناظر به نقش آفرینی حوزه خواهران ، داستان سازی و برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در این زمینه می باشد.

مروتی در پایان به سوالات در این زمینه پاسخ داد.