اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 107829 تعداد بازدید: ۲۹

حجت الاسلام و المسلمین کارگر شورکی:

نگاه مسئول در قبال مردم باید نگاه خدمت باشد و کسی که برای خدا کار کند خداوند نیز او را یاری خواهد کرد.

چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۴:۱۰
پنجمین نشست شورای اداری حوزه علمیه خواهران استان یزد در سال 1400، با حضور مدیر، معاونین و کادر مدیریت استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، در ابتدای نشست این هفته شورای اداری مدیریت استان، حجت الاسلام و المسلمین محمد کارگر شورکی، حدیثی از پیامبر اکرم(ص) از کتاب نهج الفصاحه ص309 ح 3007 در معرفی ریاست اشاره کرد و افزود :

« إن شئتُم أنبأْتُكم عن الإمارةِ : أوَّلُها مَلامةٌ وثانيها ندامةٌ وثالثُها عذابٌ يومَ القيامةِ.»پیامبر می فرمایند:« اگر بخواهيد، شما را از رياست خبر مى‌دهم كه چيست،اولين مرحله آن ملامت است و دومين مرحله آن ندامت و سومين مرحله آن عذاب روز قيامت. »

پیامبر اسلام برای کسانی که دنبال ریاست هستند خبر می دهند که بدانید هر ریاستی دارای سه مرحله است که اولین مرحله آن سرزنش است. انسان تا ریاست دارد نگاه ها و توجه ها به سوی اوست و لذا قطعا توقعات و درخواست های زیادی نیز نسبت به او خواهند داشت و قاعدتا در انجام دادن و یا ندادن این درخواستها سرزنش هایی وجود خواهد داشت . مرحله دوم هرریاستی ندامت و پشیمانی است چرا که شاید انسان در انجام بعضی کارها تقصیر وقصورهائی خواهد داشت واین ندامت و پشیمانی دارد و در مرحله سوم اگر کسی کار را درست انجام ندهد و نسبت به مسئولیت خود تلاش کافی نکند و یا بی تفاوت باشد وبه عدالت رفتار نکند ویا ظلمی بر کسی روا بدارد قطعا عذاب در انتظار او خواهد بود .البته باید توجه داشت منظور مواردی است که ریاست برای دنیا باشد در غیر این صورت اگر انسان بر اساس تکلیف و وظیفه الهی خود قبول مسئولیت کند و به تکلیف شرعی خود عمل نماید و در انجام امور کوتاهی نورزد این مراحل را در پی نخواهد داشت و لذا اگر مسئولیتی را انسان می پذیرد باید با تمام وجود برای رضای الهی و خدمت به خلق خدا تلاش نماید.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد در ادامه به حدیث پیامبراسلام از کتاب کافی جلد 2 صفحه131  اشاره کرد و  افزود: «إِنَّ فِي طَلَبِ اَلدُّنْيَا إِضْرَاراً بِالْآخِرَةِ وَ فِي طَلَبِ اَلْآخِرَةِ إِضْرَاراً بِالدُّنْيَا فَأَضِرُّوا بِالدُّنْيَا فَإِنَّهَا أَوْلَى بِالْإِضْرَارِ.»

پیامبر فرمودند: «در دنياجوئى زيان زدن بآخرتست و در آخرت‌جوئى زيان زدن بدنيا، شما بدنيا زيان زنيد كه آن بزيان رسانيدن سزاوارتر است.»

این روایت به ما می آموزد که اگر برای دنیا کارکنیم به آخرت خود ضرر زده ایم و اگر صرفا کار اخروی را انجام دهیم به امور دنیا ضرر وارد خواهیم کردولی به دنیا ضرر زدن سزاور تر است که به آخرت انسان ضرر وارد شود . ما باید در مسئولیت هایی که به ما سپرده می شود نگاه پیامبر را داشته باشیم که فرمودند سَیِّدُ القَومِ خادِمُهُم آقای هر قومی خادم آن قوم است یعنی نگاه انسان در قبال مردم باید نگاه خدمت و خادمی  باشد کسی که برای خدا کار کند خداوند نیز یاور ویاری رسان او خواهد بود و قطعا عمل هایی مورد قبول خداوند است که صرفا از روی خلوص نیت باشد و تشخیص آن خیلی مشکل است . امام صادق می فرماید :« العَمَلُ الخالِصُ : الّذي لا تُريدُ أنْ يَحْمَدَكَ علَيهِ أحَدٌ إلاّ اللّه ُ عزّ و جلّ»  عمل خالص آن است كه نخواهى كسى جز خداوند عز و جل ، تو را بر انجام آن بستايد. امیدواریم اگر مسئولیتی را بر عهده می گیریم جز به رضای الهی وکمک به خلق او به چیز دیگری فکر نکنیم .

محمد کارگر شورکی در ادامه به سالروز رحلت امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: ما باید در این ایام با رعایت پروتکل های بهداشتی یاد امام راحل(ره) که تمام زندگی خود را برای خدا گذاشت و خالصانه قیام کرد و در این راه سختی های فراوان کشید را ، همیشه زنده نگه داریم. همچنین یادوخاطره شهدای 15 خرداد را گرامی می داریم و ضمن گرامیداشت یاد امام راحل (ره) با جانشین او و ولی فقیه زمان، حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) تجدید بیعت نموده و انشاالله در راه تحقق آرمان های امام و رهبری از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

 

در پایان این نشست، ضمن قرائت مصوبات قبلی شورای اداری و بیان گزارشی از اقدامات انجام شده توسط هر یک از حاضرین، نکاتی در خصوص مسائل جاری حوزه مطرح گردید و در مورد آن ها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.