اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 107774 تعداد بازدید: ۱۴

مدرسه علمیه ریحانه الرسول(س)

نشست پژوهشی با موضوع پاسخگویی به شبهات انتخاباتی

چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۷:۰۸
مدرسه علمیه ریحانه الرسول(س) برا ی آشنایی طلاب با فضای انتخابات با همکاری مرکز امور بانوان سازمان فضای مجازی سراج و مدارس علمیۀ الزهراء یزد، ام‌ابیهاء تفت، معصومیۀ یزد، فاطمه‌الزهرا(س) اردکان، حضرت زهرا(س) میبد و موسسه آموزش عالی حضرت زهرا(س) میبد و فاطمیه اشکذر نشست پژوهشی با موضوع پاسخگویی به شبهات انتخاباتی با حضور حجه الاسلام دکتر مسلم زمانیان مدرس حوزه و دانشگاه برگزار کرد.

در این نشست به شبهات پر تکرار انتخاباتی در چهار محور: تاثیر اصل انتخابات، تاثیر انتخاب رئیس جمهور، انتخابات نمادین، انتخابات آزاد پاسخ داده شد.

دکتر زمانیان تاثیر بالا رفتن آمار مشارکت را از بعد امنیتی و اقتصادی بررسی کرد و گفت: از لحاظ اقتصادی پایین آمدن آمار مشارکت، دشمن را دچار خطای محاسباتی برای فشار بیشتر می کند. او از لحاظ امنیتی مردم را پشتوانه یک حکومت دانست و علت سکوت آمریکا در حملۀ ایران به عین الاسد را هم پشتیبانی مردم از آن شمرد.

زمانیان هدف دشمن را شکست اقتدار ایران در عرصۀ بین الملل دانست و گفت: ایران در عرصۀ بین الملل داری ابهت و اقتدار ویژه‌ایست. وی نمونه هایی از سخنان غربیان را در مورد انقلاب بیان کرد. از جمله در روزنامۀ اسپانیایی ا.ب.ت آمده است: "اکنون در نقاطی که حتی جانشینان آیت الله خمینی فکر آن را نمی کنند انقلاب اسلامی در حال گسترش است." همین اقتدار عامل دخالت دشمن در انتخابات است.

ایشان ضمن بیان شبهات پرتکرار انتخاباتی مثل ترک انتخابات برای اصلاح امور، عدم تفاوت بین دولت ها، انتخابات نمادین و ... به پاسخگویی آنها پرداخت و در پایان به سوالات طلاب حاضر در نشست جواب داد.