اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 107657 تعداد بازدید: ۱۷

جلسه هم اندیشی کارگروه کودک و نوجوان مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) اردکان برگزار شد

دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۶:۴۸
همزمان با فرارسیدن فصل تابستان و تعطیلات مدارس، جلسه هم اندیشی کارگروه کودک و نوجوان مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) اردکان جهت برنامه تبلیغ دانش آموزی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از یزد، در آستانه فرارسیدن فصل تابستان و تعطیلات مدارس،جلسه ای با حضور خانم پور مصیبی مدیر کانون پرورش فکری کودکان اردکان و خانم نادری کارشناس علوم تربیت اسلامی و جمعی از مبلغین کودک و نوجوان در  مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها ) اردکان  برگزار شد.

در ابتدا  نشست خانم سمانه سعیدی پناه، نماینده کارگروه کودک و نوجوان با تشریح  فعالیت های مبلغین در عرصه کودک و نوجوان گفت: در سال اخیر با توجه به شرایط کشور و مبارزه با بیماری منحوس کرونا مبلغین کودک و نوجوان به صورت مجازی و با فعالیت های متنوع با مدارس تعامل داشته اند.

وی در بیان اقدامات انجام شده، تصریح کرد:  از جمله کارهایی شاخص و ارزشمند، برنامه «روزه اولی ها» بود که در ماه مبارک رمضان با تعامل با دانش آموزان کلاس سوم ابتدایی به صورت حضوری و مجازی  انجام شد.

خانم سعیدی پناه افزود: هدف از این طرح، اهمیت روزه داری و تشویق و ایجاد انس در دانش آموزان به این امر مهم بود و مبلغین مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها)اردکان، قریب به ۹۰دانش آموز را در ماه مبارک رمضان مورد حمایت معنوی و مادی خود قرار دادند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان، با توجه به درخواست های مکرر خانواده ها و دانش آموزان تصمیم به همراهی با آنان و استمرار داشتن این برنامه در تعطیلات تابستان گرفته اند و مبلغین عرصه کودک و نوجوان در حال برنامه ریزی برای تهیه محتواهای مناسب در این زمینه می باشند‌‌‌.

در ادامه خانم نادری کارشناس تربیتی به راهکارهایی در زمینه ارتباط موثر و بیشتر با کودکان و نوجوان اشاره  و تصریح کرد: استفاده از ادبیات و محتوای مناسب کودکان با روش های گوناگون ، آشنایی دانش آموزان با کتاب و در اختیار قراردادن بخشهایی از کتاب به شکل صوتی برای آنان از جمله کارهای جذاب برای تبلیغ می باشد.

وی افزود : قرار دادن سرگرمی های متنوع مانند انیمیشن های متناسب و آموزنده، بازی و  مسابقه از دیگر راه‌های تعامل با دانش آموزان می باشد.

خانم نادری در ادامه به معرفی سایت های مختلف ویژه‌ گروه سنی کودک و نوجوان از جمله سایت انارستان و کلبه کودک دکتر عباسی پرداختوخواستار همکاری  بین دو نهاد حوزه و کانون پرورش فکری در راستای اجرای هرچه بهتر برنامه هایی برای کودک و نوجوان شد.

در پایان هر یک مبلغین نظرات و پیشنهادات خود را برای ارتباط با دانش آموزان و استفاده موثر از فرصت تعطیلات تابستانی بیان کردند

.