اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 107301 تعداد بازدید: ۳۳

طی یک نشست بصیرتی؛

شاخص های انتخاب اصلح در جمع طلاب مدرسه علمیه الزهرا(س) مهریز بررسی شد

دوشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۸:۰۰
نشست بصیرتی- سیاسی باحضور جمعی از اساتید وطلاب مدرسه علمیه الزهراء شهرستان مهریز در تالار فرهنگی سامانه مدرس به صورت مجازی با هدف بررسی شاخص های انتخاب اصلح برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از یزد، به مناسبت نزدیک شدن  زمان انتخابات ریاست جمهوری خانم  زهرا محمدپور  در این نشست  با استناد به سوره عصر گفت:یکی از تواصی های بالحق بحث انتخابات هست و اینکه خداوند درسوره عصر فرموده: همه انسان ها در خسر و زیان هستند مگر آن افرادی که استثنا شده و دارای ویژگی های خاصی هستند که شامل کسانی هستند که ایمان آوردند و عمل صالح انجام دادند و تواصی به حق و تواصی به صبر می کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه  استدلال در این آیه تواصی به حق است و این سفارش به حق کردن جزئی از اموری هست که ما را از خسران نجات می دهد بیان کرد:  با توجه به  آیه 58 سوره نساء که می فرماید: «ان الله یأمرکم أن تؤد الأمانات إلی أهلها .. خداوند به شما امر می کند که امانت ها را به اهلش بسپارید» که یکی از آن امانت ها، امانت مسؤلیت اجتماعی است و این که یک نفر یک مسؤ لیت اجتماعی را بپذیرد این امانت هست.

خانم محمدپور در ادامه افزود: کسی که می خواهد رئیس جمهور شود و یک مسؤلیت اجتماعی را بپذیرد این یک امانت است وآنچه وظیفه دیگران هست این است که این امانت را به اهلش بسپارد چون مسؤ لیت ریاست جمهوری یک امانت سنگین است واگر به اهلش نسپاریم همان اندازه ای که او خطا کرده ما خطا کردیم.  پس باید دراین مورد دقت کنیم که امانت را به اهلش بسپاریم.

استادحوزه بیان کرد: انتخابات در هر کشوری یکی از معیارهای مناسب برای کشف میزان مشارکت سیاسی مردم برای ساختن آینده روشن به شمار می رود وکشور ماهم ازاین قاعده مستثنی نیست پس بنابراین هرچه میزان شرکت مردم در انتخابات بیشتر باشد یعنی مشارکت سیاسی مردم برای آینده کشورشان بهتر است  و این یعنی حمایت مردم از نظامی که در آن قرار دارند پس وظیفه ماست که مردم را تشویق کنیم به این سو که برای ساخت کشور خود اقدام کنند و برای این کار تبلیغات یکی از شیوه هاست پس از این مهم نباید غافل شویم. و باهر روش مناسبی که می دانیم تواصی به حق را انجام دهیم و مشارکت مردمی را بالا ببریم چون نظام ما نظام جمهوری است وخودمان مسؤلین را انتخاب می کنیم پس در همان ابتدا باید در انتخاب فرد اصلح نهایت دقت را داشته باشیم. پس در انتخاب مسؤ لین باید دقت نظر بیشتری داشته باشیم.           

وی در ادامه افزود: پس وظیفه ما طلاب در حال حاضر این است که در بحث تبلیغات شرکت کنیم  و مهم ترین امر هم این است که حضور گسترده را داشته باشیم و مشارکت حداکثری در بحث انتخابات داشته باشیم اما باید نکاتی را رعایت کنیم؛ در بحث انتخابات اما بهترین کار این است که از قرآن در بحث انتخابات کمک بگیریم که درجریان طالوت  حضرت یوسف  وحضرت داوود (علیهما السلام) به مجموعه توانمندیهای شخصی و علمی  آنها اشاره می کند.

خانم محمد پور در پایان خاطر نشان کرد: تبلیغ باید تبلیغ عمومی باشد اگر بخواهند برای شخص خاصی تبلیغ بکنند بهترین کار این است که توانمندی های آن شخص را بحث کنند نقاط قوت و ضعف  آنها و پست ها و مسؤلیت هایی که داشته وعملکرد آنها را بیان شود جدال باطل و استهزاء دیگران حتی اگر کافر باشند جایز نیست پس باید از توهین به دیگر نامزدها خودداری کنند تندخویی آسیب تبلیغ هست چون ممکن است تند خویی یک مبلغ باعث شود مردم عادی از رای دادن به فرد اصلح امتناع بورزند.