اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 107236 تعداد بازدید: ۵۴

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد:

مهلت ثبت نام حوزه های علمیه خواهران تمدید شد

یکشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۱:۵۴
مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد گفت: مهلت ثبت نام حوزه های علمیه خواهران در سال تحصیلی 1401-1400 تمدید شد.

حجت الاسلام و المسلمین کارگر شورکی، مدیر حوزهعلمیه خواهران استان یزد، در گفت‌و‌گو با خبرنگارخبرگزاری حوزه از یزد ضمن بیان اینکه در سال جاری تا کنون بیش از 600 نفر جهت تحصیل در مدارس علمیه خواهران استان یزد ثبت نام نموده اند افزود:مهلت ثبت نام مقاطع تکمیلی(سطح3و4) و بازپذیری تا روز جمعه 7 خردادماه 1400 و مقطع عمومی (سیکل و دیپلم) تا روز سه شنبه 15 تیرماه سال 1400 تمدید و علاقه مندان می توانند از طریق وبگاه paziresh.whc.irو مدارس علمیه سراسر کشور اقدام به نام نویسی کنند.

وی افزود:  داوطلبانی که پیش از این در پذیرش سال تجصیلی 1401-1400 حوزه های علمیه خواهران ثبت نام کرده بودند، می توانند در این مدت اطلاعات خود را ویرایش کنند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد اظهار کرد:  بیش از2هزار و 200 طلبه در 17 مدرسه علمیه در مقطع سطح دو  استان یزد مشغول به تحصیل می باشند که از این تعداد، پنج مدرسه از دارندگان مدرک سیکل پذیرش دارندکه سه مدرسه حضرت زهراء (س) احمد آباد ، حضرت زینب کبری (س) یزد و حضرت نرجس (س) محمدآباد پذیرش اختصاصی سیکل و مدارس الزهراء (س) یزد و حضرت زهراء (س) میبد پذیرش همزمان سیکل و دیپلم دارند. لازم به ذکر است پذیرش طلاب با مدرک سیکل ، بدون آزمون ورودی و تنها از طریق مصاحبه می باشد.

وی اضافه کرد: در سال جاری در مقطع عالی(سطح3 ـ کارشناسی ارشد) بیش از 400 طلبه در 6 رشته «تفسير و علوم‌ قرآنی»، «فقه ‌و اصول»، «مدرسی ادبیات عربی»، «اخلاق و تربیت اسلامی»، «کلام با گرایش امامت»، «مشاوره خانواده با رویکرد اسلامی» مشغول به تحصیل می باشند و پذیرش طلاب در این مقطع در سه شهر یزد، اردکان و میبد می باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: پذیرش در مقطع تخصصی(سطح4 ـ دکتری) در سال جاری در 3 رشته «تفسیر تطبیقی»، «فقه خانواده» و «علوم و معارف قرآنی» خواهد بود وتعداد طلاب جاری در این مقطع در استان بیش از 70 نفر می باشد.

وی در پایان  اضافه کرد: علاقمندان می­ توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به دفترچه های راهنمای پذیرشدر سایت سنجش و پذیرش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران و یا پایگاه اینترنتی paziresh.whc.irمراجعه کنند.

لازم به ذکر است آزمون مقاطع تکمیلی و بازپذیری در روز جمعه  4 تیرماه سال 1400و  آزمون مقطع عمومی ویژه دارندگان مدرک دیپلم و بالاتر روز جمعه 25 تیرماه برگزار خواهد شد.